De maand maart noemen we in het Fries de ‘foarjiersmoanne’ en met de maarteditie van Friesland Post haal je het voorjaar in huis. We vertellen over de filmdocu Vogels Kun Je Niet Melken. De boer, het land en de zonen over veeboer Bote de Boer uit Tjerkwerd die meer dan drie jaar werd gevolgd door een filmcrew. Ook trekken we met aaisykers Anne Wind uit Pingjum en Sjoerd Atze de Jong uit Witmarsum het veld in en gaan we Yn Petear met Christien Lycklama à Nijeholt, een verbinder met een missie. Verder molenverhalen van de Swarte Prinsch, de blik op Tytsjerksteradiel en nog veel en veel meer!


De makers van de filmdocu 'Vogels Kun Je Niet Melken. De boer, het land en de zonen' volgden veeboer Bote de Boer in Tjerkwerd en zijn strijd om het voortbestaan van de grutto op en rond zijn inmiddels beroemde fûgeltsjelân. Door beelden te laten spreken, tonen ze zowel hoe verpletterend mooi het boerenland kan zijn als waarom de agro-problematiek juist boerengezinnen door merg en been gaat.
Het vogelbroedseizoen staat weer op punt van beginnen. Eieren rapen mag al lang niet meer, maar het zoeken ervan is juist daardoor misschien wel veel belangrijker geworden. Dat vinden de maten Anne Wind uit Pingjum en Sjoerd Atze de Jong uit Witmarsum. Met hart en ziel zorgen zij voor het vinden en beschermen van de nesten van weidevogels. Friesland Post liep met ze mee.
Om de aantrekkelijke omgeving in de Trynwâlden ook voor de toekomst te behouden is actie nodig. Alleen het juiste beheer én het uitdragen van de cultuurhistorische waarde van het landschap kan ervoor zorgen dat parken en states in stand worden gehouden. Een rondgang door de Trynwâlden langs enkele states en de bijzondere landschapsparken die daarmee een geheel vormen.
Voormalig top-amateurvoetballer Nico ‘Zico’ Altenburg uit Sneek ‘mag er verrekte graag even zijn’. Anderen zouden het inderdaad een mancave noemen, Nico spreekt liever van ‘myn bushokje’.
Jenever en beerenburg zijn de vertrouwde klassiekers voor Boomsma Distilleerderij in Leeuwarden. Het maken van gin en nu ook een eigen whisky is heel iets nieuws.