Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Nieuws uit Fryslân
    • Nu in de winkel: het juninummer van Friesland Post
    • Nu in de winkel: het meinummer van Friesland Post
    • Uniek slaapfeestje in Natuurmuseum Fryslân
    • Feestelijke aanbieding meertalige kinderboeken Waadhoeke
    • Nu in de winkel: het aprilnummer van Friesland Post
    • Oproep: De Lawei zoekt oorlogsverhalen uit Drachten of gemeente Smallingerland
    • Nationaal Boekenweekgeschenk ‘De krater’ verschijnt ook in het Fries
    • Nu in de winkel: het maartnummer van Friesland Post
    Facebook X (Twitter) RSS Instagram
    Friesland Post
    Thús yn Fryslân
    • Home
    • Nieuwsrubrieken
      • Algemeen
      • Cultuur
      • Eten en drinken
      • Natuur
    • Win
    • Magazine
      • Edities
      • Oplossingen puzzels insturen
      • Oplossingen puzzels controleren
      • Lezerfoto’s insturen
      • Tip de redactie
      • Adverteren
    • Abonnementen
    • Webshop
    • Verkoopadressen
    0 Shopping Cart
    Friesland Post
    0513 - 68 33 14
    You are at:Home»Magazine»Augustus editie Friesland Post
    Cover augustus editie
    Jaararchief: 2015
    • Dreigende ondergang van de weidevogel

    • Veertien theaterstukken op het water

    • Blauwe engel over mijn borst

    • Balk barst uit zijn voegen

    • Harlinger Visserijdagen veranderen

    • Blik op Harlingen

    • Het Berltsumer Gieltsje

    Augustus editie Friesland Post

    0
    By onze redactie on 31 juli 2015

    De Gondelvaart in Aldeboarn is al zeventig jaar een heus fenomeen. Jaarlijks worden er zo’n 10.000 tot 12.000 bezoekers verwelkomd. Zij kunnen genieten van veertien theatervoorstellingen, stuk voor stuk even bijzonder. In sommige gevallen is het echter wel verstandig om een nieuwe weg in te slaan. Dat realiseert Jules Dutrieux zich maar al te goed. De kersverse voorzitter van de Harlinger Visserijdagen besloot daarom dat het hoofdpodium dit jaar op een andere plaats in de stad wordt opgebouwd. Bevlogen vertelt hij u over de 56ste editie, die voor de deur staat. Het leven van onze eigen boekenrecensent  Henk van der Veer veranderde in 2013 ook noodgedwongen. Hij werd destijds getroffen door hartfalen. Nu, nog geen twee jaar later, is zijn debuutroman over deze gebeurtenis verschenen. Zelf noemt hij het overigens een verwerkingsroman. We vroegen hem hoe hij de stormachtige periode in zijn leven heeft ervaren en hoe hij de draad nu weer oppakt.

    Dreigende ondergang van de weidevogel

    Dreigende ondergang van de weidevogel Het wordt steeds stiller in de Friese weiden. De roep van de grutto's en kieviten is minder luid, hun macht niet meer groot genoeg. Rendert Algra van de Bond van Friese Vogelwachten laat zijn licht op de zaak schijnen en wat er volgens hem moet gebeuren.

    Veertien theaterstukken op het water

    Veertien theaterstukken op het water Als Boarnster kun je er niet omheen: de jaarlijkse Gondelvaart. Dit jaar bestaat de Gondelvaart zeventig jaar en dat maakt het evenement extra bijzonder. Op veertien gondels wordt een theaterstuk gespeeld en de bezoeker kan zijn of haar favoriete gondel noteren. De gondel met de meeste stemmen wint.

    Blauwe engel over mijn borst

    Blauwe engel over mijn borst Onze eigen boekenrecensent Henk van der Veer heeft begin juli zijn debuutroman uitgebracht: Blauwe Engel over mijn borst. In een persoonlijk interview vertelt hij over het boek en alles wat hem in de afgelopen jaren is overkomen.

    Balk barst uit zijn voegen

    Balk barst uit zijn voegen De Balkster feestweek is de afgelopen tien jaar enorm in omvang gegroeid. Het dorp telt slechts 3500 inwoners, maar krijgt tijdens de laatste week van augustus meer dan 10.000 mensen op bezoek. Met name de allegorische gondelvaart, de vrijmarkt en het Beach Event zorgen voor veel publiek.

    Harlinger Visserijdagen veranderen

    Harlinger Visserijdagen veranderen De Harlinger Visserijdagen worden al sinds jaar en dag drukbezocht door de inwoners uit Harlingen en iedereen daar buiten. Jules Dutrieux is dit jaar voor het eerst de voorzitter van de organisatie en gooit het roer direct om: het hoofdpodium wordt verplaatst.

    Blik op Harlingen

    Blik op Harlingen Deze maand werpen we een blik op de gemeente Harlingen. Wat kun je er allemaal doen en hoe zag Harlingen er aan het begin van de vorige eeuw uit? Ontdek het allemaal.

    Het Berltsumer Gieltsje

    Het Berltsumer Gieltsje Het Berltsumer Gieltsje is een Fries aardappelras van ongeveer 125 jaar oud. De familie Smits is het ras, na 30 jaar van afwezigheid, weer gaan kweken en legt uit wat deze aardappel zo ontzettend bijzonder maakt.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJuli editie Friesland Post
    Next Article September editie Friesland Post
    Leave A Reply Cancel Reply

    Deze maand in de Friesland Post
    • Juni-editie 2025

      Juni-editie 2025

      De zomer is in aantocht: een tijd van plannen maken en inspiratie opdoen. In het juninummer van Friesland Post ontdek …Lees meer »
    Boekentip: SKS jubileumboek
    • Toevoegen aan winkelwagen

      SKS jubileumboek “Der moat syld wurde!”

      Boeken € 24,95
    Cadeaubon Half jaar abonnement

    Lezerfoto's
    Deel jouw eigen foto van Friesland nu
    Rubrieken
    • Algemeen
    • Cultuur
    • Eten en drinken
    • Natuur
    Lezers
    • Tip de redactie
    • Lezerfoto’s insturen
    • Oplossingen puzzels insturen
    • Oplossingen puzzels controleren
    Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Veelgestelde vragen
    • Klantenservice
    Over ons

    Friesland Post is hét magazine van Friesland, dat twaalf keer per jaar verschijnt. Iedere editie van het tijdschrift Friesland Post staat vol met unieke artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen.

    Volg ons op:

    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    Friesland Post is een uitgave van Van der Let & Partners
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy & Cookies
    • Sitemap

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.