Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Nieuws uit Fryslân
    • Nu in de winkel: het juninummer van Friesland Post
    • Nu in de winkel: het meinummer van Friesland Post
    • Uniek slaapfeestje in Natuurmuseum Fryslân
    • Feestelijke aanbieding meertalige kinderboeken Waadhoeke
    • Nu in de winkel: het aprilnummer van Friesland Post
    • Oproep: De Lawei zoekt oorlogsverhalen uit Drachten of gemeente Smallingerland
    • Nationaal Boekenweekgeschenk ‘De krater’ verschijnt ook in het Fries
    • Nu in de winkel: het maartnummer van Friesland Post
    Facebook X (Twitter) RSS Instagram
    Friesland Post
    Thús yn Fryslân
    • Home
    • Nieuwsrubrieken
      • Algemeen
      • Cultuur
      • Eten en drinken
      • Natuur
    • Win
    • Magazine
      • Edities
      • Oplossingen puzzels insturen
      • Oplossingen puzzels controleren
      • Lezerfoto’s insturen
      • Tip de redactie
      • Adverteren
    • Abonnementen
    • Webshop
    • Verkoopadressen
    2 Shopping Cart
    Friesland Post
    0513 - 68 33 14
    You are at:Home»Magazine»Februari editie Friesland Post
    Cover (februari 2017)
    Jaararchief: 2017
    • Op zoek naar het baardmannetje

    • Echt energieneutraal

    • Maak kennis met de Monumentenwacht

    • Winterfoto's

    • Boerenkaas Pesto van Buurvrouw Durkje

    • Wachten op de winter

    • Groen, daar is van alles mee te doen

    • Een portret van de nieuwe commissaris van de koning

    Februari editie Friesland Post

    0
    By onze redactie on 26 januari 2017

    Provincie Fryslân heeft een wens: in 2050 flink duurzamer zijn. Dat is een mooi en nobel streven, maar het kan enkel verwezenlijkt worden als ieder daar zijn steentje aan bijdraagt. In deze wooneditie komen drie Friese huiseigenaren aan het woord, die zich van dit laatste terdege bewust zijn. Stuk voor stuk hebben zij hun woning zo milieuvriendelijk mogelijk gemaakt. Inspirerend zijn hun verhalen op z’n minst.

    Dat er altijd wat te wensen overblijft, blijkt te meer uit het actuele verhaal in Bedrijvig Fryslân. Daarin vertellen diverse bevlogen werfbazen dit keer over hun liefde voor het houten schip en de droom om dit varende culturele erfgoed te kunnen bewaren. Het lijkt bijna een onmogelijke opgave, maar ze houden moed.

    Het oude bewaren en koesteren is ook wat monumentenwachters Jan Piet en Sikke wensen. Samen met diverse collega’s zetten ze zich daar dagelijks voor in. Ze namen ons met liefde mee op pad zodat we konden kennismaken met hun vak. Op pagina 41 kunt u alles over deze dag lezen.

    Tot slot is onze wens uiteraard dat u ook ditmaal weer veel leesplezier zult beleven en zult genieten van de prachtige winterse plaatjes, die velen van u zelf ingezonden hebben!

    Op zoek naar het baardmannetje

    Op zoek naar het baardmannetje Op weg naar de Bouwepet zingen flarden van een liedje continue in mijn hoofd. Ik betrap me er zelfs op dat ik de melodie aan het neuriën ben terwijl ik over de Ottemaweg rijdt naar de parkeerplaats, die de entree vormt naar de rietlanden van It Fryske Gea ten noorden van Hardegarijp. 'Al die willen te kaap'ren varen, moeten mannen met baarden zijn. Jan, Piet, Joris en Corneel, die hebben baarden, die hebben baarden.' Nogal wiedes: het dier dat ik vanmiddag zoek is het baardmannetje, dan zet zo’n lied zich vast in mijn hersenkwabben. Het is een opvallend mooie vogel met een heldere, puntige zang. Een beetje zoals morse, vooral als ze als groep opereren.

    Echt energieneutraal

    Echt energieneutraal In de komende jaren moet Fryslân veel duurzamer worden, dat wil de provincie. Dit in navolging van de Europese afspraken over energieverbruik in 2020. De eerste stap is het verduurzamen van de nieuw te bouwen huizen, maar ook bestaande woningen zullen uiteindelijk aangepast moeten worden. Hier en daar zijn er al zeer milieubewuste Friese huizeneigenaren, die voortvarend aan de slag zijn gegaan met het duurzamer maken van hun thuis. Wij namen bij drie nagenoeg energieneutrale huizen een kijkje.

    Maak kennis met de Monumentenwacht

    Maak kennis met de Monumentenwacht De provincie Fryslân is rijk aan monumenten. Om deze monumenten ook in de toekomst te kunnen behouden is het van belang dat de panden goed onderhouden worden. De heren van de Monumentenwacht Fryslân komen hierbij om de hoek kijken. Wij waren benieuwd naar hun werkzaamheden en gingen daarom een dagje mee op pad. Maak kennis met de Monumentenwacht!

    Winterfoto's

    Winterfoto's Dat Fryslân prachtig is, wist u natuurlijk allang. Maar deze beeldschone winterfoto’s bewijzen het nog maar eens een keer. Extra bijzonder is dat al deze foto’s geschoten zijn door onze lezers. We plaatsten in december een online oproep waarin we jullie vroegen om jullie mooiste winterfoto’s met ons te delen. Dat deden jullie massaal en het resultaat ligt nu voor u! Een collage om trots op te zijn, zo vinden we.

    Boerenkaas Pesto van Buurvrouw Durkje

    Boerenkaas Pesto van Buurvrouw Durkje Durkje Brouwer de Koning en haar man André kregen twee koeien toen ze trouwden. De grote vraag was: wat konden ze met de melk van deze koeien doen? Het antwoord: Durkje begon met moeder en oud-boerin Trientsje een kleine kaasmakerij in Vegelinsoord genaamd “Buurvrouw Durkje”. Nu, zeven jaar na dato, is Buurvrouw Durkje verkozen tot Streekboer van het jaar 2016!

    Wachten op de winter

    Wachten op de winter Altijd blijft er het verlangen naar goede schaatswinters. Bij Zandstra Sport in Joure, de grootste schaatsenfabrikant van het land, zijn ze ook dit jaar voorbereid. In het pakhuis ligt een voorraad van tienduizenden nieuwe schaatsen.

    Groen, daar is van alles mee te doen

    Groen, daar is van alles mee te doen Een van de kleurentrends van 2017 is donkergroen. Een stoere en rustige kleur, die perfect te verwerken is in uw interieur. Met deze woongadgets van Friese woonwinkels ziet het huis er alvast een stuk frisser uit. En dan is de grote voorjaarsschoonmaak nog niet eens begonnen.

    Een portret van de nieuwe commissaris van de koning

    Een portret van de nieuwe commissaris van de koning Overladen met lof en begeleid door trompetgeschal is Arno Brok terug in Fryslân. Hij is de nieuwe commissaris van de koning in de provincie. Lang heeft hij hierop gehoopt en ervoor gebeden.

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleJanuari editie Friesland Post
    Next Article Maart editie Friesland Post
    Leave A Reply Cancel Reply

    Deze maand in de Friesland Post
    • Juni-editie 2025

      Juni-editie 2025

      De zomer is in aantocht: een tijd van plannen maken en inspiratie opdoen. In het juninummer van Friesland Post ontdek …Lees meer »
    Boekentip: SKS jubileumboek
    • Toevoegen aan winkelwagen

      SKS jubileumboek “Der moat syld wurde!”

      Boeken € 24,95
    Cadeaubon Half jaar abonnement

    Lezerfoto's
    Deel jouw eigen foto van Friesland nu
    Rubrieken
    • Algemeen
    • Cultuur
    • Eten en drinken
    • Natuur
    Lezers
    • Tip de redactie
    • Lezerfoto’s insturen
    • Oplossingen puzzels insturen
    • Oplossingen puzzels controleren
    Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Veelgestelde vragen
    • Klantenservice
    Over ons

    Friesland Post is hét magazine van Friesland, dat twaalf keer per jaar verschijnt. Iedere editie van het tijdschrift Friesland Post staat vol met unieke artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen.

    Volg ons op:

    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    Friesland Post is een uitgave van Van der Let & Partners
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy & Cookies
    • Sitemap

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.