In de voorjaarsvakantie is het weer tijd voor plezier en ontdekken tijdens ‘Help Pake & Beppe De Vakantie Door’. Van 18 tot en met 21 februari openen meer dan 40 musea en archieven in heel Fryslân hun deuren voor kinderen én hun familie. Dit jaar staat alles in het teken van ‘Prikkelavontuur’. En het mooiste? Kinderen mogen gratis naar binnen, op vertoon van een volwassene! Dus neem pake en beppe, ouders, ooms of tantes mee en beleef samen een onvergetelijke week vol avontuur.
Wat als je een museumbezoek niet alleen met je ogen zou ervaren? Dit jaar dagen de deelnemende musea je uit om ook je andere zintuigen te gebruiken. Onder het thema ‘Prikkelavontuur’ ontdek je wat je kunt zien, horen, voelen, ruiken én proeven. Elk museum heeft zijn eigen unieke activiteiten bedacht – verrassend, leerzaam en vooral heel leuk!
Een greep uit de activiteiten
- Durf jij het donker in? Bij het Schaatsmuseum in Hindeloopen kun je op maandag 17 en woensdag 19 februari tussen 17.00 en 19.00 uur een spannende speurtocht doen… in het donker!
- Hoe rook Harlingen vroeger? Bezoek het Hannemahuis en ontdek het verleden met je neus. Ruik de geuren van toen en proef aan het eind van je bezoek een stukje heerlijke Boffert.
- Plezier in de bieb – In de Bibliotheek Noord Fryslân (locaties in Kollum, Buitenpost, Sint Annaparochie, Dokkum, Harlingen en Hallum) start je met een verhaal, speel je oud-Hollandse spelletjes en sluit je af met een vrolijke bingo. Vergeet niet samen op de foto te gaan!
- Zelf kaas maken! Het Fries Landbouwmuseum wijkt door een verbouwing tijdelijk uit naar de Dairy Campus. Hier maak je zelf kaas, ontmoet je koeien van dichtbij en prikkel je al je zintuigen. Een unieke kans om boerderij en ambacht te ervaren!
- Help je pake en beppe de Oldehove op! Hét icoon van Leeuwarden opent van 17 tot en met 21 februari speciaal zijn deuren. Tussen 13.00 en 16.00 uur nodigen de torenwachters je uit om de scheve toren van Leeuwarden te beklimmen. Geniet bovenop samen van het prachtige uitzicht over de stad.
‘Help Pake & Beppe De Vakantie Door’ is dé kans om samen met de (klein)kinderen op ontdekkingstocht te gaan. Of je nu van speurtochten, spelletjes of nieuwe smaken houdt, er is voor iedereen wat te beleven. Dus maak van de voorjaarsvakantie een feest voor jong én oud.
Deelnemende musea:
Ameland – Natuurcentrum Ameland
Buitenpost – Bibliotheek Buitenpost*
Burgum – Observeum
Damwoude – De Sûkerei
Dokkum – Museum Dokkum
Dokkum – Bibliotheek Dokkum*
Franeker – Museum Martena
Franeker – Koninklijk Eise Eisinga Planetarium
Grou – Museum Bescherming Bevolking
Hallum – Bibliotheek Hallum*
Harlingen – Het Hannemahuis
Harlingen – Bibliotheek Harlingen*
Harkema – Openluchtmuseum de Spitkeet
Hegebeintum – Stichting Terp Hegebeintum
Heerenveen – Museum Heerenveen
Hindeloopen – Museum Hindeloopen
Hindeloopen – Eerste Friese Schaatsmuseum
IJlst – Houtstad IJlst
Jelsum – Dekema State
Joure – Museum Joure
Kollum – Bibliotheek Kollum*
Kornwerderzand – Kazemattenmuseum
Leeuwarden – Historisch Centrum Leeuwarden
Leeuwarden – Museumhuis van Eysinga
Leeuwarden – De Grutterswinkel
Leeuwarden – Fries Museum
Leeuwarden – Keramiekmuseum Princessehof
Leeuwarden – Tresoar
Leeuwarden – Natuurmuseum Fryslân
Leeuwarden/Goutum – Fries Landbouwmuseum
Lemmer – Woudagemaal
Moddergat – Museum ’t Fiskershúske
Noordwolde – Het Nationaal Vlechtmuseum
Oudemirdum – Bezoekerscentrum Mar en Klif
Sint Annaparochie – Bibliotheek Sint Annaparochie*
Sneek – Fries Scheepvaart Museum
Sneek – Modelspoormuseum
Vlieland– Museum Tromp’s Huys
Wolvega – Oudheidskamer Weststellingwerf
Wolvega – Museum It Kiekhuus
Workum – Jopie Huisman Museum
*De deelnemende bibliotheken hebben één actiemiddag per bibliotheek, kijk hiervoor goed naar de datum bij het doorklikken.