Close Menu
    Facebook X (Twitter) Instagram
    Nieuws uit Fryslân
    • Nu in de winkel: het meinummer van Friesland Post
    • Uniek slaapfeestje in Natuurmuseum Fryslân
    • Feestelijke aanbieding meertalige kinderboeken Waadhoeke
    • Nu in de winkel: het aprilnummer van Friesland Post
    • Oproep: De Lawei zoekt oorlogsverhalen uit Drachten of gemeente Smallingerland
    • Nationaal Boekenweekgeschenk ‘De krater’ verschijnt ook in het Fries
    • Nu in de winkel: het maartnummer van Friesland Post
    • Prikkelavontuur tijdens de voorjaarsvakantie
    Facebook X (Twitter) RSS Instagram
    Friesland Post
    Thús yn Fryslân
    • Home
    • Nieuwsrubrieken
      • Algemeen
      • Cultuur
      • Eten en drinken
      • Natuur
    • Win
    • Magazine
      • Edities
      • Oplossingen puzzels insturen
      • Oplossingen puzzels controleren
      • Lezerfoto’s insturen
      • Tip de redactie
      • Adverteren
    • Abonnementen
    • Webshop
    • Verkoopadressen
    0 Shopping Cart
    Friesland Post
    0513 - 68 33 14
    You are at:Home»Algemeen»Leeuwarder met levertransplantatie beklimt Kilimanjaro

    Leeuwarder met levertransplantatie beklimt Kilimanjaro

    0
    By onze redactie on 13 oktober 2014 Algemeen

    Ze gingen langs het randje van de dood en leven nu een tweede leven. Elf patiënten met een donororgaan beklimmen deze week de berg Kilimanjaro waaronder Sita Wielenga uit Leeuwarden.

    Op 20 december 2008 onderging Sita Wielenga uit Leeuwarden een levertransplantatie. Door haar nieuwe orgaan startte voor haar een nieuw leven. 22 jaar was ze ziek, nu voelt ze haar weer fit. Sita werd gevraagd of ze in oktober mee wilde gaan om de Kilimanjaro in Tanzania te beklimmen. Voor het plezier, maar bovenal voor het promoten van orgaandonatie. Samen met tien andere mensen met een donororgaan is ze de uitdaging aangegaan.

    De expeditie startte op 6 oktober. ‘Na een eerste dag fijn gewandeld te hebben met twee wat zware kloven er tussen moest ik in het zicht van het eerste kamp Shira 1 plotseling heel erg overgeven. Nou, ik kan jullie vertellen dat deze trend zich de hele nacht heeft voortgezet tot vroeg in de ochtend,’ zegt de Leeuwardse op de facebookpagina van ‘Expeditie Kilimanjaro’. Ze heeft tijdens de tocht voor het goede doel veel steun van haar reisgenoten; in het bijzonder van gids January. ‘Nooit gedacht dat ik in mijn leven zo volgzaam zou zijn aan een man,’ vertelt Sita. ‘Hij stopt (of ik nou wil of niet) het tuitje van mijn waterzak in mijn mond en zegt : ‘Drinken!’ Hij geeft mij op tijd koekjes en de nodige energierepen en zegt: ‘Eten!’ En als ik een sanitaire stop moet maken haalt hij het toiletpapier uit mijn rugzak (die hij overigens ook nog liefdevol draagt!). En ja, nou komt het: hij ritst zelfs mijn jasje dicht!! Dus jullie snappen het wel: Ik ben heel blij met ‘mijn’ January!’

    De expeditie op de hoogste berg van Afrika duurt nog tot 18 oktober. Nog even flink doorbijten dus voor Sita en de overige tien deelnemers. Op de Facebookpagina van ‘Expeditie Kilimanjaro’ kun je de ontwikkelingen van de groep op weg naar de top nauw blijven volgen.

    Expeditie Kilimanjaro

    Share. Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Previous ArticleFriese taal krijgt officiële spellingchecker
    Next Article Tryater heeft wereldpremière te pakken

    Related Posts

    Nu in de winkel: het meinummer van Friesland Post

    Uniek slaapfeestje in Natuurmuseum Fryslân

    Nu in de winkel: het aprilnummer van Friesland Post

    Leave A Reply Cancel Reply

    Deze maand in de Friesland Post
    • Mei-editie 2025

      Mei-editie 2025

      De mei-editie van Friesland Post staat in het teken van groei en beweging. Terwijl het landschap opfleurt met licht en …Lees meer »
    Boekentip: SKS jubileumboek
    • Toevoegen aan winkelwagen

      SKS jubileumboek “Der moat syld wurde!”

      Boeken € 24,95
    Cadeaubon Half jaar abonnement

    Lezerfoto's
    Deel jouw eigen foto van Friesland nu
    Rubrieken
    • Algemeen
    • Cultuur
    • Eten en drinken
    • Natuur
    Lezers
    • Tip de redactie
    • Lezerfoto’s insturen
    • Oplossingen puzzels insturen
    • Oplossingen puzzels controleren
    Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Veelgestelde vragen
    • Klantenservice
    Over ons

    Friesland Post is hét magazine van Friesland, dat twaalf keer per jaar verschijnt. Iedere editie van het tijdschrift Friesland Post staat vol met unieke artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen.

    Volg ons op:

    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    Friesland Post is een uitgave van Van der Let & Partners
    • Algemene voorwaarden
    • Privacy & Cookies
    • Sitemap

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.