Close Menu
    Facebook LinkedIn Instagram RSS
    Nieuws uit Fryslân
    • Nu in de winkel: het novembernummer van Friesland Post
    0513 - 68 33 14
    Facebook LinkedIn Instagram RSS
    Friesland Post
    • Nieuwsrubrieken
      • Column
      • Algemeen
      • Cultuur
      • Eten en drinken
      • Natuur
    • Win
    • Magazine
      • Edities
      • Oplossingen puzzels insturen
      • Oplossingen puzzels controleren
      • Lezerfoto’s insturen
      • Tip de redactie
      • Adverteren
    • Abonnementen
    • Webshop
    Word abonnee
    Tip de redactie
    0 Shopping Cart
    0 Shopping Cart
    Friesland Post
    Word abonnee
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Veelgestelde vragen
    • Klantenservice
    Home»Magazine»Oktober editie 2019

    Oktober editie 2019

    onze redactieDoor onze redactie1 oktober 20192 minuten leestijd
    Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Jaararchief: 2019
    In deze editie:
    • Met Fokko Bosker op zoek naar pedante pleitbezorger in kwelder
    • De wereld van permacultuur en voedselbossen
    • Zandhotel Terherne
    • Een vreemde eend in de bijt
    • Interview met Adriaan de Boer (Utopia)
    • It ferhaal fan Warns
    • Een blik op Bolsward
    • Smaakvolle snijbiet van Yn‘e Sinne Farm

    Na een heerlijke zomerperiode vertoeft menigeen nu steeds vaker binnen. En dus is het fijn als uw huis ook echt als thuis voelt! In deze wooneditie vertelt feng shui-expert en energiecoach Paula van Diepen u daarom hoe u zich zo energiek en blij mogelijk kunt voelen in uw eigen woning. “Je leefomgeving heeft een directe invloed op hoe je je voelt, hoe je slaapt en hoe je presteert. We bestaan allemaal uit energie en energie reageert op energie. Door in de juiste kamer te slapen, te verblijven, te werken en bewust in te tunen, verbind je je met de levensenergie – Chi – om je heen. Je laat de energie voor je werken.”

    Laat u verderop in het blad ook inspireren door de woontrends voor het najaar van 2019. Neem van iedere trend iets dat past bij uw smaak en creëer een geheel eigen sfeer in huis. Kies bijvoorbeeld voor grote ronde vormen, zoet gekleurde fluwelen meubels, gouden accessoires, industriële accenten of een knipoog naar Moeder Natuur.

    Heeft u zich door een van de artikelen laten inspireren en bent u zelf aan de slag gegaan in uw huis? Dan horen wij dit graag! U kunt foto’s en verhalen met ons delen via redactie@friesland-post.nl. Tot horens en een hele fijne herfst gewenst!

    De redactie

    Met Fokko Bosker op zoek naar pedante pleitbezorger in kwelder

    Met Fokko Bosker op zoek naar pedante pleitbezorger in kwelderZijn Engelse naam Pied Avocet dankt de kluut aan zijn karakteristieke zwart-witte verenkleed. Het lijkt op de kleding van de pleitbezorgers in de Europese rechtszalen.
    Een zwarte kap als een soort capuchon die sterk contrasteert met de witte toga. Het Noarderleech, een natuurgebied aan de Waddenkust van It Fryske Gea, is een van de beste plekken in Fryslân om de opmerkelijke
    steltloper te spotten.

    De wereld van permacultuur en voedselbossen

    De wereld van permacultuur en voedselbossenVoedselbossen lijken een trend. De term roept beelden op van weelderig groen en takken zwaar van appels, pruimen en peren. Je hoeft je mond maar open te doen of de bessen en noten vallen erin, terwijl je struikelt over de eetbare paddenstoelen. Maar wat is een voedselbos nu eigenlijk echt en kan het werkelijk oplossingen bieden voor de moderne landbouw?

    Zandhotel Terherne

    Zandhotel TerherneOvernachten op een bijzondere plek maakt een uitje extra memorabel. Daarom gaan steeds meer mensen op zoek naar speciale accommodaties. Het zandhotel in Terherne (Terhorne) sluit aan bij deze trend. Lees in Friesland Post alles over dit unieke hotel.

    Een vreemde eend in de bijt

    Een vreemde eend in de bijtNa een oproep op onze Facebookpagina bleken er heel wat dieren te zijn, die net een beetje anders zijn dan anders. Wij gingen op bezoek bij deze bijzondere dieren en hun baasjes en legden iedere vreemde eend in de bijt vast op beeld! Kijkt u mee?

    Interview met Adriaan de Boer (Utopia)

    Interview met Adriaan de Boer (Utopia)Adriaan woont op het moment van het interview bijna vijftien maanden in Utopia van Talpa Network. Als bezoeker loop je niet zomaar deze ‘ideale samenleving’ binnen en dus werd ons geduld op de proef gesteld 😉

    It ferhaal fan Warns

    It ferhaal fan WarnsElk dorp had vroeger zijn verhalenverteller. In Fryslân zijn nog altijd verhalenvertellers tevinden. Storytellers kennen hun omgeving vaak heel goed, de natuur en de aard van de mensen. Sommige ingrediënten berusten op werkelijkheid, andere worden overtrokken en berusten op fantasie. Ditmaal gaan we op bezoek bij Mindert Wijnstra (1945), verhalenverteller uit Warns.

    Een blik op Bolsward

    Een blik op BolswardIn deze oktober editie staat de Friese stad Bolsward centraal. In Friesland Post leest u alles
    over wat er in deze stad te doen valt! Ook komt u te weten hoe het is om in hartje Bolsward te wonen.

    Smaakvolle snijbiet van Yn‘e Sinne Farm

    Smaakvolle snijbiet van Yn‘e Sinne FarmGrote regenwolken drijven over wanneer wij het land van Yn‘e Sinne Farm oplopen. In de verte horen we het rommelen: er is onweer op komst! Toch weerhoudt ons dit er niet van
    om Joël van den Broek vandaag te bezoeken. Er wordt snijbiet geoogst, of het nou regent of niet. En daar zijn wij maar wat graag bij, want deze vergeten groente verdient zeker
    meer aandacht.

    Delen: Facebook Twitter Pinterest LinkedIn Tumblr Email
    Vorig artikelSeptember editie 2019
    Volgend artikel November editie 2019
    Laat een reactie achter Cancel Reply

    Boekentip: SKS jubileumboek
    • SKS jubileumboek “Der moat syld wurde!”Toevoegen aan winkelwagen

      SKS jubileumboek “Der moat syld wurde!”

      Boeken € 24,95
    Lezerfoto's
    Deel jouw eigen foto van Friesland nu
    Deze maand in de Friesland Post
    27 november 2025

    Decembereditie 2025

    Rubrieken
    • Algemeen
    • Cultuur
    • Eten en drinken
    • Natuur
    Lezers
    • Tip de redactie
    • Lezerfoto’s insturen
    • Oplossingen puzzels insturen
    • Oplossingen puzzels controleren
    Contact
    • Abonneren
    • Adverteren
    • Veelgestelde vragen
    • Klantenservice
    Over ons

    Friesland Post is hét magazine van Friesland, dat twaalf keer per jaar verschijnt. Iedere editie van het tijdschrift Friesland Post staat vol met unieke artikelen over de meest uiteenlopende onderwerpen.

    Volg ons op:

    Facebook X (Twitter) Instagram RSS
    Friesland Post is een uitgave van Van der Let & Partners
    • Algemene voorwaarden
    • Privacyverklaring
    • Privacyinstellingen
    • Sitemap

    Typ hierboven en druk op Enter om te zoeken. Druk op Esc om te annuleren.